Грушківський НВК

 





Відкритий урок з основ здоров`я 1 клас

Тема «Як поводитися з незнайомими людьми»

Мета:  ознайомити дітей із правилами безпечної поведінки стосовно незнайомих людей; учити дітей, коли дзвонять у двері; розвивати вміння логічно доводити власну думку; виховувати обачність, обережність, відповідальність.

 

Хід уроку:

 

І Організаційний момент

Вже дзвінок сигнал нам дав :

Працювати час настав!

То ж і ви часу не гайте,

Працювати починайте!

 

ІІ Повторення вивченого на попередньому уроці

 

-         Згадайте, про що ми говорили з вами на попередньому уроці?

В цьому нам допоможе загадка:

Я і в місті, і в селі,

Обабіч мене стоять будинки

Великі  і малі.  (Вулиця.)

 

-         Якщо заблукаєш потрібно :

Звернутися до міліціонера;

Зайти в магазин і сказати про це продавцеві;

Зателефонувати батькам чи знайомим, якщо є телефон;

Знати свою адресу. Кожен називає адресу свого проживання (назва області, району, села, вулиці).

 

ІІІ Мотивація навчальної діяльності

 

-         А чи до будь-якої людини можна звернутись по допомогу?

-         Чому?

-         Сьогодні ми поговоримо про те, як потрібно поводитись з незнайомими людьми.

-         До нас в гості завітала Мудра Сова. У лісовій школі вона навчає звірят, і хоче дізнатись, чи вмієте ви поводитись з незнайомцями. Мешканці лісу, відчувши небезпеку, найчастіше ховаються або втікають. А як слід діяти дітям? Сьогодні спробуємо це з’ясувати.

ІY Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду учнів

Робота в парах

Мудра сова хоче перевірити, як без попередньої підготовки ви будете діяти в незвичайних ситуаціях

Діти отримують картки з варіантами відповідей. Учитель зачитує запитання, до якого кожна пара обирає правильний варіант відповіді і обґрунтовує свій вибір.

 

Запитання 1.

Незнайома людина дзвонить у двері і каже, що вона працює з вашими батьками. Вони доручили вас провідати, просять пустити в будинок. Що ви зробите?

а) пустите в дім;

б) зателефонуєте мамі;

в)зателефонуєте сусідам чи в міліцію.

Правильні варіанти відповідей    б); в).

 

Запитання 2.

У вас під дверима незнайомець. Він каже, що йому потрібно негайно викликати карету швидкої допомоги. У такому випадку слід :

а) сказати, що зробите це самі;

б) відчинити і запросити незнайомця до телефону;

в) сказати, що нікого нема вдома.

Правильна відповідь : а).

 

Y Ознайомлення з поняттям «незнайома людина»

 

-         В обох запитаннях прозвучало слово « незнайомець». Кого слід вважати незнайомцем? ( це людина, яку ми не знаємо).

-         Запам’ятайте, будь ласка, вислів (на дошці):

 

Знайома людина – це та, з якою вас познайомили батьки. Усі інші – незнайомі.

 

YІ Вивчення нового матеріалу

 

Робота з підручником (с. 77)

-         Прочитаймо поради від Здоров’ячка.

-         Які з прочитаних правил ви запам’ятали ?

-         Розгляньте малюнки. Що ви порадите хлопчикові чи дівчинці?

(Перед тим як увійти в під’їзд чи в ліфт, уважно поглянь навколо. Якщо поряд незнайома людина – не заходьте! Це може бути злодій).

-         Чому не можна відчиняти двері незнайомим людям?

-         Поясніть, чому слід класти слухавку, якщо телефонує незнайомий?

-         Чим загрожує віддавання ключів від будинку без дозволу дорослих?

 

YІІ Ознайомлення з правилами «Кому можна відчиняти двері»

 

-         Пригадаймо казку «Вовк і семеро козенят». Злочинці , як і вовк з казки, уміють маскуватися під інших людей, змінювати голос, артистично розповідати всілякі історії, щоб їм повірили.

-         Ви повинні пам’ятати правила «Кому можна відчиняти двері?»

1.     Якщо у двері дзвонить листоноша, лікар, міліціонер, не відчиняй, якщо не знаєш цих людей.

2.     Якщо незнайомець намагається відчинити двері, зателефонуй у міліцію за номером  102  й чітко назви свою адресу. Якщо вдома немає телефону, поклич людей на допомогу через вікно.

3.     Якщо телефонує незнайомець, а дорослих немає вдома, відповідай, що батьки зайняті, тому не можуть підійти до телефону.

 

YІІІ Фізкультхвилинка

 

Із-за парт мерщій встаєм.                                Тягнем пальці до носка,

Лінькам волі не даєм.                                       Вправа буде  ось така.

Проганяєм дружно втому.                               Руки ставим до плечей,

Присідаймо й встаньмо знову.                       Коловий же рух оцей.

Ставим руки на бочок,                                       Пальчиками потрусили 

Ніженьку – на каблучок.                                    І за парти тихо сіли!

 

Робота з підручником ( с. 78)

-         Розгляньте перший малюнок. Яке правило порушує дівчинка?

-         Пам’ятайте, якщо незнайомець пропонує цукерки – відмовляйтесь! Вони можуть бути з снодійними ліками. Ви заснете й вас можуть викрасти.

-         Розгляньте малюнок у нижньому ряду. Чи правильно зробив хлопчик? Чому?

-         Про що не забули діти, зображені на інших малюнках?

-         Пам’ятайте, якщо вас пропонує підвезти незнайомий водій – відмовтесь! Невідомо, з якою метою він заманює вас у машину. Якщо на вулиці підходить хтось незнайомий, намагається кудись вас вести або тримає за руку, то слід голосно кричати «Я не знаю цієї людини! Вона мене тримає!» у такому випадку люди, що довкола , вам допоможуть. Якщо ж ви почнете плакати й вириватися, то люди думатимуть, що ви вередуєте. І ніхто не втрутиться! Часто незнайомці вдаються до хитрощів й промовляють :«Ти що боягуз? Тільки боягуз не розмовляє з дорослими, не бере у них ласощів, не сідає в автомобіль, тощо» ніколи не зважайте на такі слова! Ваша безпека – понад усе!

 

-         Розгляньмо ілюстрації до казок. Якого правила безпеки вчать вони?

 

-         Казка «Котик і Півник» вчить не піддаватись на жодні обіцянки незнайомців.

 

-         «Івасик-Телесик» - почувши знайомий голос, переконатись у цьому.

 

-         «Колобок» - незнайомці вміють хитрувати, тому не треба довіряти чужим.

 

-         «Золотий ключик» - без дорослих залишатись небезпечно.

 

ІX Закріплення вивченого

 

1.     Робота в групах. Робота в зошитах з друкованою основою.

Кожна група виконує по два завдання. Дають відповіді на запитання. Пояснюють правильність вибраних варіантів відповідей.

 

2.     – А зараз  запитання тітоньки Сови.

Як ви будете поводитись в такій ситуації?

Дзвінок у двері. Що робити? Вдома нікого нема. Чи відчинити, чи-ні?.

Оцініть відповіді лісових звірів.

 

Вовчик.       Відчиню. Хто там-подивлюсь, бо я нікого не боюсь!

Ведмедик.     Спитаю спершу я: «Хто там? Прийдіть пізніше, бо я – сам.

Мишка.       У вічко тихо подивлюсь. Не відчиню, бо я боюсь!

Їжачок.     Я відчиню лише знайомим, якщо переконаюсь в тому.

Лисеня.    Загавкаю, хай думають, що пес! Якщо то злодії,для них це буде

                   Стрес!

Зайчик.     Нікому не збираюсь відчиняти. Хай навіть дзвонять мама або тато!

Козуля.   Якщо настирливо дзвонитимуть, спитаю: «Це хто мене від справ

                 відволікає?»

-         Хто з звірят вчинив правильно? Чому?

-         Ведмідь, мишка, їжачок.

-         Кому треба зробити зауваження? Чому?

-         Вовчикові, лисеняті, зайчику, козулі.

-         Отже:

-         Не відчиняй дверей чужому,                   Ти незнайомця пустиш в хату,

Не вір його жодному слову.                      А в нього зброя, вигляд пихатий.

Він скаже тобі «Я від мами,                       Він може тебе налякати,

Вона передала тобі банани»                     Щось цінне з будинку забрати!                        

 

Відчиню. Хто там

подивлюсь.

Бо я нікого   не

боюсь!

Спитаю спершу я:

«Хто там?

Прийдіть

пізніше,бо я сам».

У «вічко» тихо

подивлюсь,

і не відчиню,

я боюсь!

 

    Я  відчиню лише       

         знайомим,

   якщо  переконаюсь

        в    тому.

 

Загавкаю!Хай думають,

            що   пес!

Якщо то злодії, для них

      це буде  стрес!

 

Нікому  не  збираюсь

          відчиняти.

Хай навіть   дзвонять

     мама  або  тато!

 

    Якщо настирливо

дзвонитимуть,спитаю:

«Це хто мене від справ

            відволікає?!»

 

1.Якщо  у   двері дзвонить листоноша,

лікар,міліціонер,

не відчиняй, якщо

не знаєш цих людей.

Якщо незнайомець

намагається відчини-

ти двері, зателефо-

нуй у міліцію за но –

мером 102 й назви

свою адресу. Якщо

вдома немає телефо

ну, поклич людей на

допомогу     через

вікно.

3.Якщо телефонує

незнайомець, а дорослих немає вдома,відповідай,що

батьки зайняті,тому не можуть підійти до

 телефону.         

 

 

 

а)пустите в дім;

б)зателефонуєте мамі;

в)зателефонуєте сусідам чи в міліцію.

 

а)пустите в дім;

б)зателефонуєте мамі;

в)зателефонуєте сусідам чи в міліцію.

 

а)пустите в дім;

б)зателефонуєте мамі;

в)зателефонуєте сусідам чи в міліцію.

 

а)пустите в дім;

б)зателефонуєте мамі;

в)зателефонуєте сусідам чи в міліцію.

 

а)пустите в дім;

б)зателефонуєте мамі;

в)зателефонуєте сусідам чи в міліцію.

 

а)пустите в дім;

б)зателефонуєте мамі;

в)зателефонуєте сусідам чи в міліцію.

а)сказати, що зробите це самі;

б)відчинити і запросити незнайомця до телефону;

в)сказати, що нікого немає вдома.

 

а)сказати, що зробите це самі;

б)відчинити і запросити незнайомця до телефону;

в)сказати, що нікого немає вдома.

 

а)сказати, що зробите це самі;

б)відчинити і запросити незнайомця до телефону;

в)сказати, що нікого немає вдома.

 

а)сказати, що зробите це самі;

б)відчинити і запросити незнайомця до телефону;

в)сказати, що нікого немає вдома.

 

а)сказати, що зробите це самі;

б)відчинити і запросити незнайомця до телефону;

в)сказати, що нікого немає вдома.