Грушківський НВК

 





Відкритий урок з математики 1 клас

Тема «Різницеве порівняння чисел. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 5.

Мета. На основі порівняння сукупностей предметів формувати свідоме ро-

зуміння різницевого порівняння чисел. ознайомити із задачами на різницеве порівняння. Удосконалювати навички усного рахунку. Виконати вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 5. Виховувати старанність, охайність при виконанні письмових завдань.

 

Хід уроку

І Організаційний момент

ІІ Повторення вивченого

-                  Як називаються числа при додаванні ? (таблиця)

-                  Як називаються числа при відніманні? (таблиця)

-                  Що означає збільшити число на кілька одиниць? (таблиця)

-                  Що означає зменшити число на кілька одиниць? (таблиця)

2  а) Усний рахунок

. 7 збільшити на 3

     знайти суму чисел 4 і 5;

     9 зменшити 5

     знайти різницю чисел  8 і 5

б) Зафарбуй хмаринку, де значенням виразу є 10

 

5+5         1+9           7+2              2+8                     3+6                   10- 1            4+5

         0+10      9+0           3+7              1+8                  6+4                  3+3

в) Покажіть відповідь значення виразу на екрані:

6+2                               4+3                         9-5

8-5                               10-5                         8-1

ІІІ Вивчення нового матеріалу

1.Робота з демонстраційним матеріалом

- Викладіть на парті  5 трикутників, нижче 3 кружечки.

- Чого викладено більше ?

- Скільки кружечків не вистачає?

- На скільки менше трикутників, ніж кружечків?

- На скільки більше трикутників, ніж кружечків?

- Як ми це покажемо за допомогою рівності?

 - 5 – 3 = 2

- Прочитаємо це так :

« 3 менше від 5 на 2»  , «5 більше від 3 на 2»

Висновок : щоб знайти, на скільки одне число більше (менше від іншого , треба від більшого числа відняти менше.

ІY Робота з підручником (с. 66)

1.Завдання 1-2. Порівняння груп предметів. Складання та обчислення виразів. (1.8-5=3); (6-4=2)

3. Розв’язування задачі.

- читання задачі;

- аналіз задачі;

- розв’язок задачі.

Висновок роблять учні : щоб узнати, на скільки одне число більше або менше за інше, треба, від більшого числа відняти менше.

4. Розв’язування кругових прикладів.

Y Фізкультхвилинка

YІ Робота в зошиті , с. 2.

Завдання 1

Утворіть пари : квадрат-трикутник.

-                  Чого більше (менше) на скільки?

-                  Як це узнати?

-                  8 – 6 = 2

Завдання 2.

Виміряйте відрізки. На скільки сантиметрів другий відрізок довший?

Завдання 3.

Перевірте, чи є приклади кругові?

Задача №4

-                  Читання задачі,

-                  аналіз задачі,

-                  розв’язування задачі.

Підсумок уроку

1.         Вправа з логічним навантаженням в зошиті №5

Лісом ішли двоє батьків, двоє синів та дідусь з онуком. Знайшли три гриби- кожний по одному. Скільки людей ішло?

2.         На скільки 9 більше від 5?

На скільки 5 менше від 9?

3.         Прочитай вирази по іншому:

4.         8-3=5                          6-4=2

 

5 + 5       1 + 9

7 + 2    2 + 8

3 + 6   10 – 1

4 + 5    0 + 10

9 + 0     3 + 7

1 + 8     6 + 4

3 + 3    1 + 5

6 + 2    4 + 3

9 – 5    8 – 5

10 – 5   8 – 1

5 – 5   3 + 5