16 днів проти насильства

16 днів проти ґендерного насильства

З метою подолання проблеми насильства в сім'ї та учнівському середовищі, формування правової свідомості підростаючого покоління щороку в Україні з 25 листопада по 10 грудня проходить акція «16 днів проти гендерного насильства».

Не залишилась осторонь і наша школа ЗШ І-ІІІ ступенів села Грушка. Учасники акції мають свої конкретні справи, зокрема шкільний соціальний педагог Смірнова Я.В . провела урок "Чи знаєте Ви, як діяти у випадку насильства". Завданням заходу було проведення інформаційно- просвітницьких заходів серед дітей, підлітків  з проблем профілактики насильства у сім’ї, формування у дітей поняття "насильство в сім'ї", формування правосвідомості і правової поведінки, вивчення особливостей проблем у дітей, наближення інформаційних послуг з цієї проблеми. Для учнів були підготовлені інформаційні листівки, анкети, опитувальні аркуші для проведення співбесіди "Я і моя сім'я", в яких діти висвітлили проблеми в своїх сім'ях. Проведення конкурсу дитячого малюнка «Зупинимо насильство разом!»  завжди викликає в наших учнів особливу  цікавість . В 9 класі провела заняття «Толерантність»,  метою якого визначено виховання сучасного громадянина в полікультурному середовищі. В наш час тема толерантності стає все більш необхіднішою. Толерантність означає терпимість до іншого способу життя, поведінки, звичаїв, почуттів, думок, ідей, віри. Вона близька до поняття милосердя . Толерантність - це повага прав людини, це визнання того, що люди  відрізняються за зовнішнім виглядом, становищем, мовою.

Наступним став урок «Ґендерні рівності». Його мета - підвищення рівня ґендерної культури населення у всіх сферах життєдіяльності, пропаганда відповідального батьківства, попередження насильства в сім'ї та дискримінації за ознакою статі, протидія торгівлі людьми.

Соціальний педагог

Смірнова Я.В.